Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Piątkowy Turniej w Carcassonne

20/10/2017 @ 18:00 - 22:00

Pora na zbudowanie własnej krainy. Zakładanie miast, budowę dróg, zajmowanie gruntów. Pora stworzyć krainę w taki sposób, aby osiągnąć z niej jak najwięcej korzyści i wyprzedzić w tym względzie pozostałych osadników/budowniczych.

Carcassone nigdy zbyt mało! Miesiąc po Bachanaliach Fantastycznych wracamy turniejowo do tej gry, tym razem w ramach Piątkowego turnieju podczas Piątku z planszówkami.

Carcassone to gra legendarna. Wydana 17 lat temu, nadal cieszy się wielką popularnością i jest jedną z tych PIERWSZYCH gier, które przyciągają do świata planszówek. W 2001 zgarnęła Spiel des Jahres. Do dnia dzisiejszego doczekała się dziesiątek dodatków, niezależnych wersji i adaptacji komputerowych. Jest obecne uznawana za jedną z najbardziej popularnych gier planszowych. Jej polskim wydawcą jest Wydawnictwo BARD.

Twórca Klaus-Jürgen Wrede, do dziś nauczyciel muzyki, tworzenie gier traktuje, jako dodatkowe hobby. Carcassone wymyślił, jak wspomina, podczas wolnych od zajęć lekcyjnych wakacji. Grami jednak interesował się, od dziecka.

Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału. Pośród graczy biorących udział, osoby startujące w adastrowej Lidze Gier Rozmaitych otrzymają punkty do klasyfikacji.

Termin: 20 października 2017 r., godz. 18.00,
Miejsce: Sala Kabaretowa Krzywego Komina, ul. Fabryczna 13 b, Zielona Góra

Organizator

ZKF Ad Astra

Miejsce

Krzywy Komin
ul. Fabryczna 13B
Zielona Góra, Poland
+ Google Map