XV Festiwal dobiegł końca. W ciągu dziesięciu godzin jego trwania przeprowadziliśmy dziewięć turniejów. Odwiedziliście nas w takiej liczbie, że musieliśmy na turnieje uruchomić salę zapasową na piętrze. Obok stałych stanowisk z czołgami „Flames of War” i warsztatami w malowaniu figurek dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy gier Naszej Księgarni. Przebojem jesiennej edycji Festiwalu były jednak miniturnieje ze słodkimi nagrodami :-). Stanowisko oblegane! Miniturnieje prowadzone były w grę zręcznościową „Klask”.

Festiwal Gier zorganizowany został przez „Trzymaj Pion” sekcję gier planszowych Zielonogórskiego Klubu Fantastyki „Ad Astra”.

Zrealizowany natomiast został przy pomocy finansowej Miasta Zielona Góra – Miasto Zielona Góra / Official account w ramach projektu „Gry planszowe łączą ludzi”.
Dziękujemy!

Partnerem w organizacji Festiwalu był sklep Zielone Wzgórza KSIĘGARNIA I CENTRUM GIER, który zasponsorował części nagród, udostępnił „Klask” na stanowisko turniejowe i w ogóle jak zwykle dużo pomagał :-). Kolejnym partnerem był Marcin SzramaKlub Gier Planszowych „Graczyn” w LO w Nowej Soli – prowadził pokazy gier wydawnictwa Nasza Księgarnia – gry i zaopatrzył naszą bibliotekę w kila ciekawych tytułów Naszej Księgarni. Wsparł również turniej w Paszczaki :-).
Natomiast Irmina Przybylska-Strzelczyk z klubu Klub Gier Planszowych Zgraja wypożyczyła gry do games roomu.
Dziękujemy Naszym Partnerom.

Dziękujemy sponsorom, bez których nie byłoby nagród, ani gier do rozgrywania turniejów i konkursów.
• Wydawnictwo Granna („Sztama”, „Ale Cyrk!”),
G3 – wydawnictwo gier planszowych („Othello”, „Halli Galli”, „Pszczółki”),
Kraina Planszówek Egmont („Ubongo”)
Nasza Księgarnia – gry („Paszczaki”)
• Wydawnictwo REBEL.pl („Kto to zrobił”)
Cube (gry na turniej „Century – Korzenny Szlak”)
Gry planszowe Lucrum Games – gry wydawnictwa do games roomu.

Dziękujemy również Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Lubuskiego za udostępnienie krzeseł i stołów bez, których nie starczyłoby miejsc do grania. FUNDACJA SALONY udostępniła nam część górnego piętra dzięki czemu mieliśmy przestrzeń na rozegranie planszówkowych turniejów dla dzieci.

Fotografie nie oddadzą tego ruchu i tego gwaru, który brzmiał przez niemal 8 godzin w Sali Kabaretowej Krzywego Komina. Dziękujemy za przybycie i oczekujemy Was na kolejnym evencie

Dziękuję osobom, które podjęły się pracy przy organizacji festiwalu a to: Aleksandra Dominiak, Asia Redler, Kinga Ziomek, Piotr Eros, Radek Jan, Piotr Majewski, Michał Mikołajczyk, Mariusz Moryson, Paweł Pająk, Daniel Rdr, Andrzej Sworst, Marcin Szrama

Koordynator Festiwalu: Mamert Janion