Dziękujemy Wam za liczne przybycie i wspaniałą zabawę! 27 maja odbył się XIV Zielonogórski Festiwal Gier. Nie zawiedliście i odwiedziliście nas licznie. Szacujemy, że przez cały dzień wpadło pograć grubo ponad 300 osób. Do planszówek zasiadło wiele rodzin. Niejednokrotnie nawet trzy pokolenia!

Tej wiosny przygotowaliśmy dwie sale. Jedną do prowadzenia wolnych rozgrywek. Drugą przeznaczyliśmy na prowadzenie turniejów. To był dobry pomysł. Uczestnicy turniejów mogli rozegrać swoje partie w spokoju, bo na głównej sali gwar nie słabł do samego zakończenia imprezy.

Dobrze również o nas pisano 🙂 :: relacja w Gazecie Lubuskiej

Zapraszamy Was na kolejną edycję już w Listopadzie.

Za wsparcie wiosennego Festiwalu chcielibyśmy podziękować Wydawnictwu Games Factory, które przysłało dla Was nagrody i gry na przeprowadzenie dwóch turniejów: „Hero Realms” i „Kingdomino”. Gratulujemy zwicięzcom! Poniżej fotorelacja z obu turniejów::

 

Wydawnictwo Lacerta obok gier do games roomu udostępniło nam tej wiosny ekstra wersje Azula i Flick’em up! ze stołem do gry. Dzięki!

 

Wydawnictwo Black Monk Games podesłało do rozegrania turnieju Gretchiny, które były ostatnim niedzielnym turniejem. Dzięki! Gratulacje dla zwycięzców!

 

Przeprowadziliśmy aż trzy turnieje w gry Wydawnictwa Granna „Winnica”, „Tempo Junior” oraz „Łap psiaka”. Mam nadzieję się podobały. Większość upominków, które dostaliście na Festiwalu pochodzi od tego wydawnictwa. Dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy zajętych miejsc!

 

Dzięki pośrednictwu partnera „XIV Zielonogórskiego Festiwalu Gier”, którym były Zielone Wzgórza KSIĘGARNIA I CENTRUM GIER mogliśmy przeprowadzić turnieje w gry przekazane przez G3 – wydawnictwo gier planszowych. Rozegraliśmy turnieje w „Othello” i „Pszczółki”. Dziękujemy wydawnictwu i sklepowi a zwycięzcom gratulujemy

 

To już ostatnia partia fotografii z imprezy. Kolejna edycja pod koniec jesieni, ale po drodze zapraszamy na Bachanalia Fantastyczne w październiku.

Na Festiwal do games roomu mnóstwo gier przysłało Wydawnictwo REBEL.pl – szczególne podziękowania.
Swoją część podesłało również Wydawnictwo Egmont – Kraina Planszówek Egmont
Zielone Wzgórza KSIĘGARNIA I CENTRUM GIER jako partner otworzyło na Festiwalu swoje stoisko – na na zdjęciach.
Podziękowania należą się również dla: sklepu i wydawnictwa Przystań Gier za bogate stoisko pokazowe z trzema ciekawymi grami oraz dla „Farmerów z Rubierzy” za prezentację gier figurkowych.
Stoisko ze 🙂 skarpetkami o niecodziennych wzorach zaprezentowało również So Socks, które zorganizowało turniej skarpetkowy. I miejsce zajął Michał Przybylak – na zdjęciu poniżej wraz z nagrodą.

 

Impreza zorganizowana została przy wsparciu finansowym Miasta Zielona Góra w ramach projektu „Gry planszowe łączą ludzi”

 

 

 

 

 

Dziękuję wszystkim, którzy włożyli czas i pracę w przygotowania i prowadzenie Festialu ❤️. Danielowi Redlerowi, Asi Fituch, Piotrowi Erosowi, Rafałowi Bartosowi, Arturowi Bonikowi, Andrzejowi Sworstowi, Sławkowi Szymańskiemu, Łukaszowi Wali, Bartłomiejowi Mikołajczykowi, Kindze Ziomek, Radkowi Czerniakowi, Błażejowi Kosińskiemu oraz Agacie Han. Szczególne podziękowania za transport i dźwiganie Arkadiuszowi Sobańskiemu i jego tacie. Adamowi Mocnemu za udostępnienie sali turniejowej.

Koordynator – Mamert Janion