Pora na kolejne spotkanie z grami planszowymi. Tym razem u progu zimy, w czasie przedświątecznym :-). To świetny czas na granie w planszówki wśród przyjaciół i w gronie rodzinnym. Odpowiedni na testy przed zakupem prezentów 😉 . Zielonogórski Klub Fantastyki Ad Astra zaprasza na XV ZIELONOGÓRSKI FESTIWAL GIER. Impreza na pewno będzie największą planszówkową zabawą tej jesieni w Zielonej Górze 😀

Wstęp na imprezę jest darmowy. Zapraszamy wszystkich, niezależnie od wieku! Każdy będzie mógł tu znaleźć jakieś gry dla siebie.

Jesienny Festiwal nadsyłając gry i nagrody wspierają:
• Wydawnictwo REBEL.pl
• Wydawnictwo Granna
• Wydawnictwo Nasza Księgarnia – gry
G3 – wydawnictwo gier planszowych
Kraina Planszówek Egmont – Wydawnictwo Egmont
• Cube Factory of Ideas
Gry planszowe Lucrum Games

Partnerami są:
Klub Gier Planszowych „Graczyn” w LO w Nowej Soli
Zielone Wzgórza KSIĘGARNIA I CENTRUM GIER

Dziękujemy za wsparcie!

W trakcie Festiwalu będzie można poznać i zagrać w rozmaite gry planszowe i towarzyskie, poczynając od najpopularniejszych i znanych jak m. in. „Carcassonne”, „Splendor”, „Osadnicy z Catanu”, po niemniej ciekawe, ale trudniejsze tytuły jak np.: „Siedem cudów świata”, „Tzolkin”, czy „Azul”. Udostępnimy ponad 400 różnorodnych gier bez prądu :O

Dodatkowo będzie można wystartować w licznych turniejach z nagrodami, wziąć udział w warsztatach plastycznych malowania figurek, zapoznać się z nowościami „planszowymi” Wydawnictwa Nasza Księgarnia, wziąć udział w pojedynkach o słodycze!

Przed rozgrywkami zapoznamy chętnych z zasadami gier. Cześć spośród zaplanowanych turniejów, przeznaczona została specjalnie dla dzieci.

Nasza impreza XV Zielonogórski Festiwal Gier jest realizowany przy pomocy finansowej Miasta Zielona Góra w ramach projektu „Gry planszowe łączą ludzi”.
Miasto Zielona Góra / Official account

#Zielonogórski_Festiwal_Gier

 

Program

 

REGULAMIN TURNIEJÓW
XV ZIELONOGÓRSKIEGO FESTIWALU GIER.

1. INFORMACJE OGÓLNE

1. Organizatorem Turniejów na Zielonogórskim Festiwalu Gier jest klub ZKF Ad Astra
2. Turnieje obędą się 9 grudnia 2018 r w „Krzywym Kominie” przy ul. Fabrycznej 13 b.

2. UDOSTĘPNIENIE WIZERUNKU

Udział w Turniejach jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na publikację wizerunku uczestników na stronie internetowej organizatora i sponsorów turnieju, a także na profilach facebookowych zarządzanych przez organizatora i sponsorów w ramach relacji z turnieju.

3. UDZIAŁ W TURNIEJACH

1. Udział w Turniejach jest bezpłatny.
2. Turnieje przeprowadzane są w dwóch grupach wiekowych
a) do 12 lat
b) od 10 lat
3. Jeżeli na turniej dla dzieci do 12 lat zgłosi się zbyt mało chętnych do przeprowadzenia turnieju, w rozgrywkach mogą wziąć udział dorośli.
4. Uczestników turniejów obowiązują zapisy otwarte na godzinę przed Turniejami.
5. Liczba miejsc w Turniejach jest limitowana i uzależniona od średniego czasu rozgrywki i ilości egzemplarzy turniejowych gier nadesłanych przez wydawców.

3. ZASADY UCZESTNICTWA W TURNIEJACH

1. Uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania niniejszego regulaminu oraz poleceń i werdyktów sędziów nadzorujących przebieg Turniejów. Od decyzji i werdyktów sędziów nie ma odwołania.
2. W trakcie gry uczestnicy nie mogą komunikować się z osobami postronnymi, nie mogą używać urządzeń elektronicznych, a ich telefony komórkowe powinny zostać wyciszone.
3. Każdy uczestnik może w dowolnej chwili zrezygnować z udziału w Turnieju.

4. ZASADY PROWADZENIA ROZGRYWEK

1. Przebiegiem Turnieju zarządza sędzia główny, który może wyznaczyć sędziego pomocniczego.
2. O rozpoczęciu i zakończeniu gier prowadzonych w ramach Turniejów decydują sędziowie.
3. Decyzje, które podejmują Sędziowie w czasie Turniejów są ostateczne i nie ma od nich odwołania.
4. Sędzia losowo przydziela graczom miejsca przy stołach w każdej rundzie.
5. Sędziowie decydują o tym, jak uczestnicy zostają podzieleni na rozgrywki i ile osób awansuje do kolejnych rund. Sędziowie muszą poinformować o tych zasadach graczy.
6. Wszystkie remisy rozstrzygane są w oparciu o zasady rozgrywanej gry. Jeśli nie można wyłonić zwycięzcy w oparciu o zasady gry, decyduje rzut monetą dokonany przez sędziego głównego.
7. Pierwszy gracz w każdej rozgrywce wybierany jest losowo, drugim graczem zostaje osoba siedząca po lewej, itd.
8. Ogłoszenie nazwiska zwycięzcy nastąpi po rozegraniu ostatniej, finałowej gry.
9. Turnieje składają się z eliminacji i finału

5. ZASADY PROWADZENIA ROZGRYWKI OTHELLO

1. Zasady rozgrywki oparte są na instrukcji gry OTHELLO.
2. Gry eliminacyjne są ograniczone czasowo.
3. Rozgrywki prowadzone są systemem pucharowym, jeżeli zbierze się odpowiednia liczba osób w innym wypadku sposób wyłonienia zwycięzców zostanie dostosowany do liczby zgłoszonych osób.

6. NIESPORTOWE ZACHOWANIA

1. Każdy uczestnik ma prawo zgłosić przedstawicielowi Organizatora (sędziemu) nieprawidłowe zachowania innych uczestników. Zgłoszeniu podlegają próby złamania zasad, podglądania kart innych uczestników lub zakrytych kart na stole, celowe rozpraszanie innych uczestników, celowe przedłużanie rozgrywki, próby kontaktu z osobami postronnymi, korzystanie z urządzeń elektronicznych, które może wpłynąć na wynik rozgrywki.
2. Każde zgłoszenie sędzia ma obowiązek rozpatrzyć i w momencie uznania, że było ważkie, sędzia ma prawo dać winnemu graczowi ostrzeżenie. Ostrzeżenie zostaje odnotowane przez sędziego na piśmie.
3. Uczestnik, który otrzyma trzy ostrzeżenia zostaje wykluczony z udziału w Turnieju. Jego wyniki są usuwane z tabeli wyników.
4. Sędzia ma prawo przyznać uczestnikowi ostrzeżenie z własnej inicjatywy zarówno za łamanie zasad turnieju i gry jak i za utrudnianie gry innym graczom.

8. NAGRODY

1. Zwycięzca Turnieju otrzyma nagrodę rzeczową ufundowaną przez sponsorów Zielonogórskiego Festiwalu Gier.
2. Osoby, która zajęła 1. miejsce może wybrać spośród 3 nagród nagrodę dla siebie, podobnie osoba która zajęła 2. miejsce może wybrać spośród 2. pozostałych nagród nagrodę dla siebie, osoba która zajęła 3 miejsce nagrodę która pozostała.