Po siedmiu świetnych edycjach Zielonogórski Zombiewalk odchodzi na emeryturę. W tym roku ZKF Ad Astra zaprasza na I Winobraniowy Cosplay – w sobotę 15 września w Krzywym Kominie przy ul. Fabrycznej 13. Przez Zieloną Górę przejadą barwne postaci z gier, komiksów, filmów i kart książek. Prócz rodzimych twórców będzie można spotkać też te cosplayerki, które uczyniły z pasji zawód. Będzie mozna spotkać m.in. Daenerys z Gry o Tron, Belle z Pięknej i Bestii, Poppy z League of Legends czy Keirę Metz z gry Wiedźmin.
O godz. 12.00 cosplayerzy ruszą na czele winobraniowego korowodu. W tym czasie w Krzywym Kominie rozpoczną się turnieje w gry planszowe (towarzyszące cosplayowi). To okazja do zagrania w ulubione gry lub wygrania cennych nagród w konkursach.
Po paradzie, ok. godz. 14.30 w Krzywym Kominie będzie można spotkać uczestników parady, którzy nie tylko pozostaną w kostiumach, ale też podzielą się swoją pasją. W programie warsztaty charakteryzatorskie dla początkujących, z których będzie można wyjść z pokaźną blizną lub bez zęba, pokaz tworzenia smoczych jaj (prowadzony, a jakże, przez Daenerys Targaryen z Gry o Tron) oraz wprowadzenie do cosplayu, zarówno pod względem używania specjalistycznych materiałów oraz tworzeniu krok po kroku pierwszego stroju. Koniec imprezy ok. godz. 17.00.
Cosplay zapowiada tegoroczne Bachanalia Fantastyczne: Maszkarada! Już 19 października.
 
Autor zdjęcia: MLC Foto.