Zielonogórski Dzień gier Fabularnych czyli „RPG Day” to wydarzenie organizowane raz na kwartał przez ZKF „AD Astra”. Ma ono na celu propagowanie gier RPG, zwanych w polsce grami fabularnymi. Czym są gry RPG? Na pewno niejeden z was słyszał o komputerowych grach RPG (także cRPG): Baldurs Gate, Gothic, Dragons Age czy Mass Effect. A czy słyszeliście o grach od których się wywodzą? Do zagrania w które nie potrzebujesz komputera i myszki czy pada, a jedynie parę kartek papieru i ołówki lub długopisy? Gry RPG, w które gramy, to wspaniała rozrywka polegająca na wcielaniu się w fikcyjne postacie i przeżywanie przygód. Różnorodność gier sprawia że możesz zostać zarówno wojownikiem z magicznym mieczem, szalonym naukowcem na Dzikim Zachodzie, damą z epoki wiktoriańskiej współczesnym wampirem, cybersamurajem i wieloma innymi bohaterami. Ogranicza was tylko wyobraźnia!

Nie, nie przebierasz się w żaden kostium. Po prostu razem ze znajomymi siadacie przy stole, powiedzmy w czwórkę, troje z was wciela się w postacie, których poczynaniami kierują, a jeden z was przyjmuje rolę Mistrza Gry – który opisuje świat, w którym egzystują postacie graczy oraz stawia przed nimi wyzwania i przedstawia konsekwencję ich działań.

Nie potrzeba żadnego komputera, planszy, kart, pionków! Wystarczy papier, ołówek, wyobraźnia i grupa osób. Oprócz samych sesji RPG na RPG Dayu będziesz mógł również wziąć udział w konkursach, LARPach i innych ciekaw atrakcjach. Wpadnij, nie pożałujesz!

Do tej pory odbyło się już 12 edycji. RPG Day`a.